Kaçak su tespiti adından da anlaşılacağı üzerine sıva, fayans ve duvar altındaki tesisatlarda bulunan kaçak suları tespit etmektir. Özellikle Hatay kaçak su tespiti işlemleri kolay bir şekilde kaçak su bulunup tespit edilip ve kırılmadan büyük hasarlar vermeden onarım işlemlerinin genel adı Kaçak su tespiti ve tamiratı dır.

Bina yada apartmanlar da oluşan sorunların başında kaçak sular gelir. Hatay su kaçağı tespiti öncelikle makine ve termal görüntüleme yapan cihazlar ile tespit edilir. Böylelikle kaçak su tespiti kırmadan bulunur ve onarımı yapılır.

Hatay Kaçak Su Tespiti

Su Kaçağı Tespiti (Su Kaçağı Bulma) Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespitini biz Hatay kaçak su tespiti olarak ele alan ve bu iş için biçilmiş kaftan olarak su kaçak tespitini nasıl yapıyoruz size tek tek anlatmak istiyoruz. Lütfen burayı okuyarak evinizde veya ofisinizde bulunan kaçak suları nasıl tespit edeceğiz ve onarımını nasıl gerçekleştireceğiz anlayacaksınız.

Öncelikle kaçak su tespiti için özel olarak makinemiz ile daire içindeki banyodaki batarya (Musluk) olan yerden hava basınçı vermekteyiz. Bu basınç ile tesisat borularına hava verdikten sonra özel akustik dinleme cihazımız ile aşağıdaki resimde anlayacağınız üzere özel bir dinleme yapıyoruz. Bu dinleme cihazı tesisat daki en ufak hava kaçağını bize bildirerek noktasal olarak kaçak su tespitini yapıyoruz.

Yeri işaretledikten sonra termal görüntü ile kaçak su olan bölgedeki hava akışkanlığına bakıp, teyit ettikten sonra kırım işlemini gerçekleştiyoruz. Endişe etmeyin 10 cm x 10 cm ebatın da kırım yaparak kaynak makinemizin gireceği alan kadar ve kaçak su tespitini sonrası bakım ve onarımını gerçekleştiriyoruz. Tüm bu işlem pis su yada pis su giderlerin de (Pimaş borularda) işlem farklıdır.

Çünkü pimaş borular geniş olduklarından dolayı buraya hava basıncı uygulayamıyoruz. Pimaş borularda kaçak su tespitini özel olarak bu pimaş boru kaçak tespiti kameralarımız ile kanal görüntüleme yaparak buluyoruz. Biz Hedef Kanalizasyon olarak bu iş için tam teşkilatlı ve ekipmanlı çalışmalar yapıyoruz.

Su Kaçağı Bulma
Su Kaçağı Bulma Cihazı

Tesisat Boruların da Neden Kaçak Su Gerçekleşir?

Tesisat borularında bazı durumlarında yeni ve eski bina olmasına bakmaksızın kaçak su olabilir. Bazı durumlarda sıfır daire veya ofislerde kaçak su gün yüzüne çıkabilir. Özellikle Hatay kaçak su tespitini gerçekleştirirken fark ettiğimiz bir konu olan sıfır binalarda çok sıklıkla bu sorunla karşı karşıya kalabiliyoruz. Kaçak su ile aşağıdaki durumlarda karşılaşabilirsiniz.

Tesisatçı Problemleri: Sıhhı tesisatı hizmetini sağlayan usta veya kişiler bazı durumlarda soğuk kaynak yaparak ileride oluşabilecek sorunlara temel atmış olurlar. Dalgın, işini sevmeyen ustalardan kaynaklanan bu durum bazende kaynak yapılan makinenin tam ısınmaması sonucunda soğuk bir şekilde boruların bir birine yapıştırılması sonucunda olabilir. Boş olan tesisatlara su verildiğinde damlama veya fışkırma ile kaçak su meydana gelebilir.

Çatlak Tesisat Boruları: Bazı durumlarda sıva üstüne yapılan montalamalar neden olabilir. Buna örnek vermek gerekirse sıva altındaki boruların üstüne çivi, vida montajı yapılarak sıva altındaki borunun çatlamasına neden olabilmektedir. Buna dikkat etmeniz gerekir.
Sudaki Basınç Problemleri: Bazı durumlarda su basınçları yükselir veya binaya verilen su basınçlı olabilir. Eğer tesisat malzemeleri kaliteli değilse bu basınç ile tesisat boruları patlar ve kaçak sulara neden olur. Bu Hatay ilinde yaygın bir sorundur ve genelde kaçak su tespiti yaptıklarımızın %60’si bu yöndedir.

Su Kaçağı Olup Olmadığını Nasıl Anlarsınız?

Su kaçağı tespitini yapacak olan ilk kişi sizlersiniz bunu unutmayın aşağıda sunacağımız tespit önerilerine dikkatli bir şekilde inceleyecek olursanız evinizde bir su kaçağı var mı yok mu rahatlıkla anlayabilirsiniz.

  1. Evinizdeki tüm su çıkışlarını kapatınız, Muslukları, bataryaları, sohbet ve kombi vanalarını kapatınız. Tüm bunları yaptığınız halde su sayacınız dönüyorsa kesinlikle bir su kaçağı vardır.
  2. Bir önceki aya göre su faturanız yüksek gelmeye başladı ise özellikle biz bu kadar su kullanmıyoruz ama su faturamız çok yüksek geliyor diyorsanız su kaçağı olma ihtimali çok yüksek.
  3. Alt komşunuzun tavanında nemlenme, damlama oluyorsa ve bu konuda sizi uyarıyorsa su kaçağı olma ihtimali çok çok fazla.
  4. İki fayans arasında beyaz derzler bulunmaktadır ve bu beyaz derzlerin rengi değişip sararmaya başlamışsa kaçak su olma ihtimali vardır.
  5. Aynı zamanda evinizde son zamanlar da bir böceklenme olduğunu fark ederseniz özellikle hamam böcekleri gibi bu konuda da kaçak su olma ihtimali bir hayli yüksek.

Bu yüzden Hatay kaçak su tespiti yapan firmamız ile iletişime geçmenizi şiddet ile tavsiye ediyorum.

Evinizi Boş Yere Kırdırmayın!

Günümüzde hala eski yöntemler ile kaçak su tespiti yapmaya çalışılmaktadır. Ve bu ilkel yöntemler size daha fazla masrafa ve daha fazla zaman kaybına neden olmaktan başka bir işe yaramaz. Özellikle eski yapılar da kırılan yer için aynı desen fayans, mozaik bulunamadığından kırılan yerler yamalı ve göze hoş gelmeyen görüntülere neden olacaktır. Bu yüzden kaçak su tespiti için kesinlikle işinin ustası olan bir firma ile çalışmanızı öneriyoruz.
Biz Hedef Kanalizasyon olarak Hatay kaçak su tespitini kırmadan ve minimum hasar ile yapıyor ve anahtar teslimi yapıyoruz. Bize aşağıdaki numaramız dan ulaşabilirsiniz.

Nerelerde Su Kaçağı Aranır ve Bulunur?

  1. Ev & Bağ evlerinde kaçak su tespiti
  2. Fabrika & İşyeri, Ofis gibi çalışma ortamlarında su kaçağı tespiti
  3. Okul & Kamu alanlarında kaçak su tespiti

Parke altında, sıva altında, beton ve seramik altlarında aynı zamanda yerin 1 metre altında kaçak su tespiti yapılır. Hatay kaçak su tespitin de lider firmamız günün her saati sizin için hazır beklemektedir. Bir alo diyerek sizde kaçak su kabusundan kurtulabilirsiniz.

Not: Tüm faaliyetlerimiz de cihaz ve kameralı görüntüleme sistemleri kullanmaktayız.

Evim Sigortalı Ne Yapmam Gerek?

Eviniz sigortalı ise veya kredi ile ev sahibi oldu iseniz sigorta şirketiniz kaçak su tespiti ve kaçak su tamiratı ücretini sigorta tarafından karşılanabilir. Biz sigortanız için gereken ekspertiz raporunu size vererek veya sigorta şirketine göndererek ücretsiz şekilde evinizin tamiratını yaptırtabilirsiniz. Aşağıdaki görselde bulunan sigorta şirketleri sizin zararınızı karşılayabilir.

sigorta şirketleri

Hatay’da Su Kaçak Tespiti Ücreti Ne Kadar?

Biz Hatay Hedef Tesisat olarak sabit bir ücretimiz bulunmamaktadır. Ama Hatay ilinde fiyatlar farklılık göstermektedir. Çünkü daire için farklı ücretler büyük villa ve fabrika gibi alanlar için biçilen fiyatlar farklıdır. Mekan büyüdükçe fiyatlarda ona göre belirlenmektedir. Bunun nedenlerinin başında bazı dairelerde tuvalet ve mutfak gibi alanların birden fazla olmasıdır. Kaçak su tespitleri için fiyat bilgilerini bizi arayarak veya ücretsiz keşif hizmetimiz sayesinde fiyat alabilirsiniz.

Whatsapp Ulaşın